Má chovatelská stanice Bullit Star začala jako první v ČR s chovem australáků.

Bylo to v roce 1998, kdy se první importované feně Cattlefarm´s Blue Arrow narodil po americkém šampionu Kurpas´Jump Back Jack vrh štěňat. Z tohoto vrhu jsem si samozřejmě taky něco nechal - a to červenou fenu Aussie Bullit Star. Modrá Arctic Blue odejela do Finska k paní Alatulkkile, jako úhrada za krytí, modrý pejsek Australian Blue do Rakouska. 

 

Prvním vrhem to samozřejmě neskončilo. Následoval druhý Erinčin vrh B, jehož otcem byl modrý Cattlefarm´s Blue Thunder "Sandy". Narodilo se 5 fen a jeden pes. V českém chovu působili : feny Birrie (ch. st. ze Strážiště), Beauty Jackie (ch. st. Cinderella´s Ranch), Boroborra (má ch. st. Bullit Star), v německém chovu pak fena Broome (ch. st. Va Bene, šampionka Německa a Švýcarska).


Otcem dalších tří vrhů byl modrý kanadský pes Reddenblu´s Gunpowder "Koki", kterého mi půjčila naše přítelkyně paní Alatulkkila z Finska. Koki byl otcem vrhů:
C - s fenou Aussie Bullit Star , narozeni 4 psi a 4 feny (červené Cattlefarm´s a Coocaburra zůstaly doma, červená Canberra působila v chov. stanici Shamanrock a rovněž červená Cinderella - šampionka ČR - v chov. stanici Cinderella´s Ranch)

D - celý modrý vrh (4 psi a 4 feny) s fenou Borrobora Bullit Star - Diamantina působí v ch. st. Gold Florén, Dongarra zůstala doma, Diff byla velmi úspěšná na výstavách a v agility a Darr pásla krávy

E - s fenou Aussie , dva červení psi (Emu a Elliot);  na výstavách i v chovu se uplatnil Emu, Český šampion a 3x BOB

Otcem vrhu F s fenou Coocaburra (5 psů a 1 fena) byl modrý pes Blucalypt Murphey dovezený z Austrálie, jehož majitelkou je paní Behne ze SRN (www.cattledog.de).

Z vrhu G (Catt. Blue Thunder a Cattlefarm´s Bullit Star, jeden pes a pět fen) jsem si opět nechal jedno štěně - velmi nadějnou modrou fenku jménem Gilgandra.

 

Otcem vrhu H byl již můj nový pes, červený Kurpas´Fire N Brimstone "Richi", matka byla modrá Dongarra Bullit Star. narodili se 4 psi a 4 feny. Nejúspěšnějším z tohoto vrhu je červený pes Hobart.

 

Richi se stal otcem i dalších čtyř vrhů -  CH opět s Dongarrou (2 psi a 3 feny), I s Cattlefarm´s  (4 psi), J s Gilgandrou (3 psi a 3 feny) a K opět s Cattlefarm´s (2 psi a 4 feny). Z těchto vrhů jsem si pro svůj chov nechal modrou fenu Chicory a červenou Jarra-Jarra. Ovšem zdaleka nejlepším mým odchovem je modrá fena Chérie Cheryl. Její sestra, červená Cherry Pie je vynikající v agility.

 

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Vyhledávání

Kontakt

Australský honácký pes
Želeč 43
39174
721 644 643