Dobrodružství

15.09.2010 22:11

Cesta k prvnímu vrhu australáků byla dobrodružná. Náš vyvolený ženich, svého času nejlepší kontinentální pes - Kurpa´s JUMP BACK JACK - žil ve Finsku nedaleko polárního kruhu. Netušili jsme, jak se za ním co nejlépe dostat, až naši ruští přátelé našli řešení: vlakem dojedeme do Moskvy a odtamtud jejich autem až na místo určení.

Dobrodružství začalo, když na hranicích v Brestu nebyly běloruské pohraniční orgány schopny pochopit, proč jede západní cizinec se psem do Finska přes Moskvu. Řešení: vymyšlená historka o sestře, která žije v Moskvě provdaná na Rusa, který nás do Finska poveze.

A co dál? Ruský samopal mezi lopatkami v lese před Leningradem (St. Peterburkem), když jsem si odskočila do lesa právě v místě nějakého přísně střeženého tajného objektu. Řešení: úplatek 20 dolarů a rychlý návrat do čekajícího auta.

Další konflikt na hranicích rusko-finských, když místní veterinární služba neznala mezinárodní očkovací průkaz. Řešení: hysterický záchvat, dovolávání se nadřízených orgánů v Moskvě, velvyslance, Helsinských dohod, lidských práv... a posléze úplatek 10 dolarů.

Zimní bunda děravější než ementál a bez rukávu, protože vdavekchtivá čubička se během dlouhé cesty v autě nudila. Řešení: neexistovalo.

Porucha na autě, která nás donutila přenocovat mezi finskými lesy v netopícím autě při -20°C a v metru sněhu. Řešení: čubička spokojeně chrupající zabalená v dekách a sežrané bundě, aby se jí náhodou něco nestalo, panička běhající okolo auta, brečící zimou a přející si umřít (zkusili jste se někdy dohadovat finsky o opravě auta?).

Přesto všechno to byl výlet překrásný, ze kterého jsme přivezli mnoho dojmů a báječná štěňátka.


A jak naše první štěňátka dopadla?

- modrý AUSTRALIAN BLUE žije u chovatele koní v Rakousku
- červený ARROWHEAD je používán v českém chovu
- červená AUSSIE zůstala doma a dala nám dva vrhy pěkných štěňátek (C a E)
- červená ADELAIDE je v ch. st. z Lodice u pana Broukala
- modrá ARCTIC BLUE odjela do finské ch. st. paní Kuusely Cattlefarm´s

Vyhledávání

Kontakt

Australský honácký pes
Želeč 43
39174
721 644 643